Magento
Az alábbi dokumentációval szeretnénk segítséget nyújtani ahhoz, hogy könnyen és gyorsan beállíthasd a Magento e-kereskedelmi platformhoz a Billingós számlázásodat.
FONTOS INFÓ: A funkciót Basic, Standard és Pro csomagban ingyenesen, korlátlanul használhatod. API-n keresztül történő számlageneráláshoz válassz kiegészítő csomagjaink közül: Több mint egyszerű online számlázás. Ez Billingo.
Az előfizetési csomagok előnyeiről az alábbi linkre kattintva olvashatsz további információkat:
Több mint egyszerű online számlázás. Ez Billingo.
Általános információk a Magentóról
Mi az a Magento?
A Magento egy PHP szkriptnyelvben megírt, nyílt forráskódú e-kereskedelmi platform. Világszerte ma már többszázezer webshopot szolgál ki, így az egyik legnépszerűbb webáruház motor közé tartozik.
Milyen előnyei vannak a Magento és Billingo összekötésnek?
Magento összekötéssel hagyományos és elektronikus számla is készíthető.
Magyar, angol és német nyelven is számlázhatunk.
A Magento fizetési módok összepárosíthatók a Billingo fizetési módokkal.
A számlákat azonnal e-mailben is kiküldhetjük.
Számlát, díjbekérőt és piszkozatot is készíthetünk.
Billingo előkészítése
A Billingót és a Magentót a szuper API-val percek alatt összekötheted.
Hozz létre egyedi API kulcsot a Billingóban, telepítsd a Billingo plugint a webshopodba. Itt add meg a titkos kulcsot, majd a számlázási paramétereket.
A Billingo Összekötések menüpontjában keresd meg a Magento összekötést. A keresőbe írd be, hogy Magento.
A Magento adatlapon az Összekötés fülre kattintva találod meg az integrációhoz szükséges tudnivalókat.
Az Összekötés beállításánál nevezd el a használni kívánt API kulcsot - ez a név jelenik meg a Billingóban, ahol az API hoz létre dolgokat, pl. számlalistában -, add meg a hatáskörét - csak olvasás vagy olvasás és írás -, majd kattints a mentés gombra. Ezt követően Billingód automatikusan legenerálja a szükséges kulcsokat.
A legfrissebb plugint a Letöltés gombra kattinva töltheted le.
Abban az esetben, ha korábban V2-es API kulcsot használtál esetleg, az itt megjelölt módon létrehozhatsz egy új V3-as API kulcsot és lecserélheted a korábbi összekötési azonosítót.
A plugin fájl frissítésének menetét a zip fájlban található install.md fájl tartalmazza.
Ezután másold ki az API kulcsot, hogy be tudd illeszteni a Magentóba.
Ha ezzel megvagy jelentkezz be a Magento adminisztrációs felületére!
Kattints a Stores, majd Configuration gombra a bal oldali menüben.
A Configuration alatt a bal oldali menüsorban találod a Billingo fület. A beállításokhoz válaszd a Settings-et.
API beállítások
Az API alatt kell megadnod a fiókodhoz kapcsolódó API kulcsot, amelynek segítségével a Billingo és a Magento a háttérben titkosított csatornán keresztül fog kommunikálni.
API Key - Másold be a Billingóban létrehozott API kulcsot!
Invoice Block ID - Itt annak a számlatömbnek az azonosítóját adhatod meg, amelyet kifejezetten a magentós számlázáshoz használsz. Ezt a Billingóban a Beállítások/Számlatömbök oldalon API ID-ként találod.
Abban az esetben, ha nem használsz külön számlatömböt, akkor az alap “Számlatömb” API ID-jét kell megadnod a Billingo modulnál a megfelelő párosításhoz.
Számlázással kapcsolatos beállítások
Ha kitöltötted a szükséges API információkat, menj tovább az Invoice blokkra, ahol a számlázással kapcsolatos beállításokat tudod elvégezni.
Trigger (Esemény) - Itt azt kell megadnod, hogy mi alapján jöjjön létre alapértelmezetten a számla. A legördülő menüből ki tudod választani, hogy:
Status (Állapot) - Egy bizonyos állapot alapján kerül kiállításra a számla.
Order (Rendelés) - Beérkezett rendelés esetén készül a számla.
Amennyiben a Status kerül kiválasztásra, akkor a Trigger Statusnál tudod megjelölni, hogy milyen állapot esetén generálódjon a bizonylat (pl.: Feldolgozás alatt).
Send email (E-mail küldés) - Ezt az opciót választva (Yes) a rendszer automatikusan kiküldi e-mailben a számlát a vásárló részére.
Electronic Invoice (Elektronikus számla) - A Yes (Igen) opcióval állíthatod számláidat elektronikus verzióra.
Invoice Type (Számla típus) - Meghatározhatod, hogy piszkozatot (Draft), díjbekérőt (Proforma) vagy számlát (Invoice) hozzon létre a Billingo.
Invoice language (Számla nyelv) - Megadhatod, hogy számláid milyen nyelven készüljenek: magyarul (hu), angolul (en) vagy németül (de).
Note (Megjegyzés) - Lehetőséged van megjegyzést hozzáadni, amely minden esetben megjelenik a számlán (pl. Köszönjük a megrendelését!).
Unit (Egység) - A számlán megjelenítendő termékek mennyiségi egységét tudod beírni (pl. db).
Add SKU (Cikkszám hozzáadása) - Meghatározhatod, hogy a termékeid mellett szerepeljenek-e cikkszámok. Válaszd a Yes-t, ha igen, a No-t, ha nem.
TAX Override - ÁFA felülírás:
Kiválaszthatod, hogy milyen értékkel szeretnéd a számláidon felülírni az ÁFA értéket. Például.: AM, AAM, ÁTKH, EU, FAD stb.
Entitlement for TAX override (ÁFA felülíráshoz kapcsolódó jogcím):
Ezzel az opcióval a bizonyos ÁFA kulcsokhoz kapcsolódó jogcímet tudod kiválasztani. 2021.04.01.-től a NAV felé az adókulcsokhoz kapcsolódó jogcímeket is meg kell adni bizonyos esetekben (2021.01.01- 2021.03.31-ig türelmi, szankciómentes időszak.). Az olyan kulcsok esetén, ahol csak egy jogcím opció van, nem jelenítjük meg a választási listát, mivel ezt automatikusan párosítjuk az adókulcshoz. A jogcím nem jelenik meg a kiállított számlán, a NAV Online Számla felé viszont a beküldés során megjelenítjük a jelenlegi jogszabályoknak megfelelően. Amennyiben nem választasz egy áfakulcsnál jogcímet, úgy több opció esetén egy általunk meghatározott alapértékkel kerül beküldésre a NAV Online Számla rendszerébe.
TAX override, if 0% (ÁFA felülírás ha 0%):
Ezzel a funkcióval lehetőséged nyílik arra, hogy a 0%-os ÁFA-val beállított termékeknél a számlán, a 0%-os értéket az itt beállított értékre cseréljük ki számodra. Ebben az esetben csak a 0%-os termékeknél cseréljük erre az értékre az adókulcsot. A többi adókulcsra a globális felülírásnál megadott értéket jelenítjük meg.
Entitlement for 0% TAX override (0% ÁFA felülíráshoz tartozó jogcím):
Ezzel az opcióval a 0%-esetén felülírt adókulcs esetén állítható be az értékhez kapcsolódó jogcím.
A megadott ÁFA kulcsokhoz kapcsolódó jogcímet tudod itt kiválasztani. 2021.04.01.-től a NAV felé az adókulcsokhoz kapcsolódó jogcímeket is meg kell adni bizonyos esetekben (2021.01.01- 2021.03.31-ig türelmi, szankciómentes időszak.). Az olyan kulcsok esetén, ahol csak egy jogcím opció van, nem jelenítjük meg a választási listát, mivel ezt automatikusan párosítjuk az adókulcshoz. A jogcím nem jelenik meg a kiállított számlán, a NAV Online Számla felé viszont a beküldés során megjelenítjük a jelenlegi jogszabályoknak megfelelően. Amennyiben nem választasz egy áfakulcsnál jogcímet, úgy több opció esetén egy általunk meghatározott alapértékkel kerül beküldésre a NAV Online Számla rendszerébe.
Tax override EU/EUK (ÁFA felülírás EU/EUK):
Ha a megrendelő országa EU-s ország, akkor "EU", ha azon kívüli, akkor "EUK" ÁFA kulcs kerül használatra. Az alábbi opciót kapcsold be a szállító felülírásához!
Tax override for shipping (ÁFA felülírás szállítóknál is):
Ennek az opciónak a segítségével döntheted el, hogy a szállítási díjnál is kicserélődjön-e az ÁFA.
Például.: termékeknél legyen felülírás 'AM'-re, de a szállítás 27% maradjon, akkor NE jelöld be ezt a mezőt.
Fizetési beállítások
A fizetési módoknál a korábban engedélyezett fizetési módokat kell összepárosítanod billingóbeli megfelelőjével. Bal oldalon szerepel a Magentóban meghatározott fizetési mód, és mellé beállíthatod, hogy milyen megnevezés legyen az adott tételnél a kiállított számlán.
Ha például a Magentóban Banki átutalást választottál (Bank Transfer Payment), akkor a Billingónál Előre utalást kell megadnod. Erre azért van szükség, hogy a két rendszer pontosan tudjon kommunikálni és be legyenek azonosítva, hogy a különböző fizetési módoknak mi a megfelelőjük a Magentóban és a Billingóban.
A fizetési módokhoz a Payment Deadline manuális kitöltésével tudsz megadni fizetési határidőt.