Előlegszámla létrehozása
Az előleg számla már 2004-ben megszűnt, már csak fogalomként használatos. A fejlécben emiatt nem is kell megjelennie az előlegszámla feliratnak. (Ettől függetlenül a Billingóban készített előlegszámlán szerepel az előlegszámla felirat.) Egy teljesen hagyományos számlát jelent, amin az eladó előleget számláz.
Fontos, hogy az alábbi funkciók csak a Basic, Standard, Pro csomagokban érhetők el:
Piszkozatok létrehozása
Számlakészítés másolással
Díjbekérő
Előlegszámla
Végszámla
Devizás számlázás (37 devizanem kezeléssel)
MNB középárfolyam kezelése automatikusan
Több nyelven való számlakiállítás (EN, DE, FR, HR, IT, RO, SK, HU)
Kedvezmények kezelése a kiállított számlákon
A felsorolt funkciók a Starter csomaggal nem használhatók.
MIKOR ÁLLÍTHATSZ KI ELŐLEGSZÁMLÁT?
Előlegről a számlát akkor kell kiállítani, amikor a pénz megérkezik a bankszámládra – ebben az esetben a számla teljesítési napja az a nap, amikor megérkezik hozzád az előleg.
A második eset, amikor az előleget készpénzben kapod meg – ebben az esetben a számla teljesítési napja az a nap, amikor az előleget átveszed készpénzben a vevődtől.
Az előlegszámlán nemcsak annak a szónak kell szerepelnie, hogy előleg, hanem annak terméknek/szolgáltatásnak a nevét is fel kell tüntetni rajta, amire kaptad az előleget. Pl.: cipő előleg
Az előlegszámlát a jóváírást követően azonnal ki kell állítani, ezért az előlegszámlán a teljesítési dátum, a számla kelte és a fizetési határidőnek egyformának kell lenni.
MUTATJUK, HOGYAN SZÁMLÁZZ ELŐLEGET A BILLINGÓBAN!
A Számlázó / Számlák és bizonylatok / Kimenő számlák/Nyugták menüpontban az Új bizonylat gombra kattintva állíthatsz ki új hagyományos és elektronikus bizonylatot előlegszámlát.
A Típusánál válaszd az Előlegszámlát, illetve ha Elektronikus előlegszámlát készítenél, kapcsold be az Elektronikus bizonylat időbélyeggel gombot.
Az előleg összegét úgy kell számlázni, hogy a megnevezésben szerepeljen az előleg szócska.
Kétféleképpen is megadhatod a terméknél az adatokat.
Vagy a tétel nevéhez írsz mindent, vagy az előleg szót a tételhez és a megjegyzésbe a terméket.
Miután kitöltötted az előlegszámla adatait, kattints a Bizonylat létrehozása gombra.
Végszámla készítése
A Bizonylatok lista oldalon az "Előlegszámla" szűrő segítségével kizárólag az előlegszámláid jeleníthetők meg.
A végszámla kiállításához válaszd ki a megfelelő előlegszámlát, majd kattints a hozzá tartozó „Műveletek” ikonra.
Műveletek listájában válaszd a “Bizonylat az előlegszámla alapján” opciót.
Ezt követően az “Új bizonylat kiállítása” oldalra irányítunk, ahol az előlegszámla alapján az alábbi adatok automatikusan kitöltésre kerülnek:
Partner neve és adatai
Számlatömb
Pénznem
A bizonylat kiállítás oldal „Előlegszámlák” szekciójában alapértelmezés szerint kijelölve találod azt az előlegszámlát, amelyből a végszámla kiállítását elindítottad. Amennyiben a partnerhez a szükséges paraméterek (nyelv, pénznem, ÁFA-kulcs) alapján további előlegszámlák is kapcsolódnak, azokat szintén megjelenítjük ebben a szekcióban.
A végszámlát kiállíthatod kizárólag a kijelölt előlegszámla alapján, de lehetőséged van további, a partneredhez kapcsolódó előlegszámlákat is csatolni hozzá.
Mindkét esetben a végszámla tételeihez hozzáadjuk mínuszos tételként az előlegszámlán szereplő tételt vagy tételeket, és fel tudom vinni új tételként a teljes árat. A tétel megjegyzésébe automatikusan bekerül az előlegszámla sorszáma is.
Amennyiben egy előlegszámlából már állítottál ki végszámlát, azt a bizonylatlista oldalon egy ikonnal jelezzük.